Zvířátkový karneval

Zvířátkový karneval
29. ledna 2015

Jiříkovská fara na dalším nocování zažila něco nevídaného. Nebylo to obyčejné nocování, na faře se tentokrát sešla zvířátka z blízkého okolí: pavoučci, kočky, zajíčci, opičky, broučci,... a bylo jim tam spolu dobře.

Dne 29. ledna 2015 v odpoledních hodinách, Salesiánský klub mládeže Rumburk- Jiříkov zahájil na jiříkovské faře Zvířátkový karneval.

Děti přicházely s úsměvem na tváři v již připravených kostýmech, které si buď vyrobily, nebo zakoupily. Tak či tak, kostýmy byly krásné. Karneval jsme zahájili společným přivítáním a předvedením jednotlivých masek. Na řadu přichází hry a soutěže např. židličkovaná, podlézání tyče, hledání korálků, atd. s hudbou a tancováním. Po soutěžích všichni s napětím očekávali vyhodnocení nejhezčí masky. Zaslouženou odměnou, chutným dortem, byl oceněn Martin Šabo s kostýmem pavouka. Ostatní děti si společně pochutnaly na připravených dvou dortech, které se rozdělily mezi ně.

Druhý den po budíčku a snídani, děti čekala možnost vyřádit se venku na sněhu a nejen to. Když děti společnými silami uklidily hernu, následovala stopovaná po Jiříkově, ve které se děti formou krátkých článků a otázek dozvěděly něco o salesiánech a o jejich zakladateli Donu Boskovi. Poté následoval oběd a děti postupně odcházely domů. Kdybych měla zhodnotit tuto akci, tak se nám velice povedla, děti si užily spoustu zábavy a dozvěděly se i nové věci o tom, proč se vlastně tyto akce pořádají a s jakým záměrem.

Velký dík patří všem účastníkům i těm co akci připravili.

Těšíme sa na Vás na dalším nocování (Noc s Andresenem) nebo pojeďte s námi na jarní prázdniny do Jizerských hor.

Míša G.

Fotky z akce: Zvířátkový karneval

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ PODZIMNÍ DNY

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ PODZIMNÍ DNY

1
Další

Podporují nás