Vyhořela fara v Brtníkách

Vyhořela fara v Brtníkách
10. srpna 2012

Bývalá fara, která sloužila jako místo pro letní tábory a nyní čekala na rekonstrukci, vyhořela v noci z 8. na 9. srpna.

Požár byl nahlášen v jedenáct hodin večer, hořet začala střecha na půdě. I přes snahu hasičů ze 7 přivolaných jednotek podlehla ohni celá střecha a krovy, jeden komín, propadlo se schodiště a stropy, důsledkem hašení je promáčení objektu. Podle prvních odhadů je škoda na objektu 4 milióny korun, příčinu požáru vyšetřuje policie.

Fara byla postavena před třista lety a svému účelu přestala sloužit v roce 1975, kdy byl zbořen místní kostel sv. Martina. Po revoluci byla fara využívána pro chaloupky a letní tábory a byla realizována její částečná rekonstrukce. Kvůli svému chátrajícímu stavu ale fara v posledních letech nemohla být v provozu. Byla však vypracována projektová dokumentace k celkové rekonstrukci budovy a v letošním roce jsme pracovali na získání stavebního povolení a na hledání vhodných grantů a partnerů, kteří by pomohli s ralizací projektu. Co bude s objektem dál, je nyní nejasné.

Pokud stojíte o ten pohled, fotky z požáru jsou např. zde, zprávu o požáru přineslo několik médií.

Michal Barák

 

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ LÉTO

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ LÉTO

1
Další

Podporují nás