Příměstský tábor

Příměstský tábor
26. října 2015

V pondělí 26. října 2015 jsme se sešli na jiříkovské faře a zahájili tím náš příměstský tábor.

Na 4 dny jsme připravili pro děti výlety, hry a spoustu zábavy. 

První den bylo naše dopoledne spíše výtvarné, děti společně vytvořily podzimní strom a každý z nich si upletl náramek přátelství.
Po obědě nás čekala podzimpiáda, kde děti plnily různé úkoly, jako třeba např. rozesmát každého ze svých soupeřů nebo rozlousknout buráky bez použití rukou. Každého ze soutěžících čekala medaile. 

V úterý 27. října 2015 jsme ráno v půl 9 vyrazili na výlet do Mikulášovic na rozhlednu Tanečnici. Cestou nahoru jsme se zabavili hrou na Pašeráky, děti dostali jeden druh zboží, které museli vyměňovat s ostatními, dokud nezískali to které měli donést do cíle. Hra to nebyla uplně jednoduchá, ale nakonec všichni uspěli. 
Na rozhledně nás čekal hezký výhled, svačina a pak bombová cesta dolů (nechyběla nějaká ta potopa, tornádo,...), ale to všechno jsme přežili a dojeli unavení a spokojení domů.


Ve čtvrtek 29. října 2015 jsme dopoledne zahájili keramickou dílnou s Halloweenskou tematikou, zkoukli jsme "strašidelnou" pohádku a po obědě se dětem připravila stopovačka, po cestě děti odpovídaly na otázky týkající se přírody.


V pátek 30. října jsme si udělali výlet do Krásné Lípy do domu Českého Švýcarska, kde se děti dozvěděly spousty zajímavých věcí o přírodě, zasoutěžily si a po oběde se vydaly do čokoládovny Mana, kde nám paní cukrářky vysvětlily, jak se vyrábí čokoláda a poté nám dali i ochutnat.