Odpoledne se sv. Jiřím

Odpoledne se sv. Jiřím
21. dubna 2018

Bojovat se svými draky, tak jako sv. Jiří, to byla výzva sobotního odpoledne.

Jaký byl život sv. Jiří, patrona jiříkovského kostela i města, zjistili díky hrané scénce účastníci dětského odpoledne. Tedy ti, kteří přišli již na začátek akce. Namotivováni scénkou, si bojovníci vyzvedli záznamové kartičky, a vydali se zvládat rytířské ctnosti a bojovat se svými slabostmi. Čekali na ně známé úkoly v neotřelém kabátě.  Kdo by si kupříkladu myslel, že ke skákání v pytli potřebuje jen šikovné a rychlé nohy, byl na omylu. Hodila se mu i znalost čtení a zeměpisu. Zvládnutím úkolů dostal statečný bojovník nejen odměnu, ale i symbolický balónek naplněný tím, s čím chtěl bojovat a ostré kopí k jeho udolání. Na vratech farní zahrady se tak naše neřesti a problémy řešili lehce, jako když píchnete špendlíkem do balónu. Přejeme všem, aby to tak bylo i ve skutečnosti, a aby se jejich trápení proměnila v krásný barevný obraz, tak jako se to povedlo našim bojovníkům.

Celé odpoledne pro děti připravili účastníci programu Cagliero z celé republiky, kteří se pod křídly salesiánů připravují na svou roční dobrovolnickou pomoc v zahraničí.

Jejich článek, video a fotky najdete na http://www.adopcenablizko.cz/novinky2/aktualne/velkolepy-boj-sv-jiri-s-drakem-aneb-cagliero-poprve-v-rumburku/