Letní tábor

Letní tábor
24. července 2012

Deset dní, čtyřicet dětí, pohádková chalupa a Jizerské hory

Tábor pod vedením Lídy Dvořákové jsme začali na rumburském nádraží nakládáním zavazadel, která nám spolu s ostatními potřebnými věcmi ochotně odvezl pan Radek Fryč z firmy JS stavby Rumburk. Díky tomu, se děti mohli na cestu vlakem vedoucí přes Liberec, Raspendavu až do Bílého potoka vydat jen s batůzky a svačinou. Po krátké cestě od nádraží se před námi uprostřed lesa objevila chata Hubertka, kde jsme se ubytovali a první večer si u táboráku opekli buřty. Další dny jsme trávili hrami střídavě venku i v chatě a několika výlety. Během nich jsme navštívili spoustu krásných míst Jizerských hor. Podívali jsme se do Lázní Libverda, na Obří sud, Smědavu, vystoupali jsme na Smrk, Polední a Pytlácké kameny a navštívili i jedno z nejhezčích míst v republice, horskou osadu Jizerku. Na výlety většinou s dětmi chodili vedoucí Iveta Poučová, Honza Dvořák, Tomáš Michlík a Filip Schmutzer. K ruce jsme měli pomocníky Míšu Garžovou a Martina Tančiboka. Když jsme se z výletu vrátili, pokaždé na nás čekala nějaká dobrota z kuchyně, kterou měli pevně v rukou Lída Dvořáková a Jitka Garžová.

Jeden z posledních výletů byl do Liberce. Vlakem a tramvají jsme dojeli do Horního Hanychova a sedačkovou lanovkou vyjely na Ještědský hřeben. Cestou přes Pláně, Šámalku a Rašovku jsme dorazili na Javorník. Během cesty se nám otvírali krásné výhledy a obě strany hřebene. Část výpravy si šla prohlédnout nově otevřený Obří sud a zbytek spěchal k bobové dráze, kde se alespoň jednou každý svezl.

Poslední den si děti měnili body, které si vyhráli v celotáborové hře, za odměny. Ty nám poskytli OS Pohádkový les Jiříkov, Ratio Rumburk s.r.o., MIC Rumburk a ODS. Spoustu propagačních materiálů nám za Ústecký kraj věnoval radní Radek Vonka a za Liberecký kraj radní Lidie Vajnerová.

Honza Dvořák

Fotografie z tábora, si prohlédněte zde.