Letní tábor 2018

Letní tábor 2018
30. července 2018

Nejtěžší je boj vede každý sám se sebou. A proto si děti na letošním táboře zkoušeli boj se špatnými vlastnostmi a pěstování těch dobrých. Jak se jim to povedlo?

Na táboře se sešlo 27 dětí, které byly odhodlané pomoci králi Targovi zachránit jeho zemi od špatných vlastností, které se v jeho říši rozmohly. V posledním červencovém týdnu bojovali v rámci celotáborové hry s obžerstvím, leností, lakotou, lží, závistí, hněvem a pýchou. Na děti čekali týmové hry a dovednosti, při kterých bojovali se zlými a posilovali dobré vlastnosti. V našem úsilí nás neodradilo ani velké vedro. Na výlet jsme se vypravili na horu Klíč. Osvěžovali jsme se na místním koupališti, občerstvovali jsme se ovocem z farní zahrady. Každý večer jsme v ohni spálili špatnou vlastnost, nad kterou jsme zvítězili. Také jsme prozkoumávali skály v okolí, pozorovali krvavý měsíc, přespávali pod širákem na zahradě, sledovali představení ve skalním divadle. Milým zpestřením bylo i divadelní představení „Pohádky pro Elišku“ divadla „Já to jsem“.

Chtěla bych poděkovat všem dětem i vedoucím, za báječné dny, které jsme spolu strávili, za nová kamarádství a dobrodružství.

Zvláště bych chtěla poděkovat Víťovi Marčíkovi, za jeho půlroční dobrovolnou službu u nás, kterou dokončil právě na tomto táboře. Završil tak svojí dobrovolnickou pouť z jižních Čech do Indie a zase zpět. Děkuji také jeho ženě Elišce. Ještě jednou díky, byli jste pro nás velkým obohacením.

Fotky z akce