Jarní prázdniny na horách

3. března 2014

Do letošního roku jsem moc nechápal, proč se prázdninám při kterých si děti chtějí užít sněhu, říká jarní :-)

V neděli 23. února vyrazila skupina dětí ze Salesiánského střediska mládeže směr Hrabětice v Jizerských horách, kde se k nim přidala skupina dětí z Dětského domova v Lipové. I když jsme informace o stavu sněhu měli, tak nás teplota devět nad nulou a holé stráně překvapily. Kromě několika bílých ostrůvků byla souvislá vrstva sněhu jen v lyžařském areálu na Severáku. Po příjezdu a ubytování jsme se šli projít na rozhlednu Slovanka.

   Další dny jsme se rozdělili na dvě skupiny, lyžaři denně brázdili svahy Severáku a ostatní využili nedostatku sněhu k procházkám v místech, kde jindy jezdí v tomto období stovky běžkařů. Navštívili jsme také rozhlednu Královka, Prezidentskou chatu, obešli jsme vodní dílo Josefův důl a podívali se i do stejnojmenné obce. Nedaleko chaty Ahoj, kde jsme byli ubytovaní, jsme našli ve stínu zachovalý pruh sněhu, nad kterým by normálně všichni ohrnovali nos, ale letos jsme za něj byli rádi a využívali ho k aktivitám na sněhu.

   Pozdní odpoledne a večery trávili děti u her a soutěží, došlo i na pohádky. I přes nedostatek sněhu jsme si prázdniny užili a velké díky patří všem, kteří se na organizaci akce podíleli. Děkujeme Radku Fryčovi a Karlu Srbeckému z firmy SRT Mont za odvoz zavazadel.

Jan Dvořák

Fotogalerie.