Děti, pozor, červená !

Děti, pozor, červená !
1. srpna 2013

aneb jak jsme si to užili na dopravním hřišti ve Varnsdorfu

Čím dál více rodin využívá cyklistiku pro svoje sportovní vyžití. Aby si rodiče s malými dětmi osvěžili svoje znalosti, jak se mají jako cyklisté chovat, připravilo pro ně Mateřské centrum Koťátko výlet na dopravní hřiště ve Varnsdorfu, který se uskutečnil druhou prázdninovou středu. V porovnání se zaniklým hřištěm v Rumburku nás stav varnsdorfského hřiště mile překvapil.

Natěšené děti se téměř okamžitě na svých kolech a odrážedlech rozjeli po celé ploše. Seznamovali se s významem dopravních značek i odbočovacích pruhů na křižovatkách. Díky místním městským policistům si děti mohli po celou dobu trénovat také jízdu podle světelné signalizace. Svědomitě zastavovali na červenou a rozjížděli se na zelenou, role chodců tentokrát zůstala pouze na rodičích. Pro děti bylo také připraveno povídání o dopravních předpisech, správném vybavení kola, o důležitosti a správním nošení helmy, poznávání dopravních značek a mnoho dalšího. Aby zvýšili svou bezpečnost nejen jako cyklisté, ale i jako chodci, dostali všechny děti na závěr reflexní pásky. Po hravé výuce zbyl čas ještě na vyzkoušení přilehlého nově otevřeného dětského hřiště.

MC Koťátko připravilo pro rodiče s dětmi i další výlety. V červenci jsme se podívali také na výstavu IQ parku na  Šluknovském zámku a společně jsme navštívili koupaliště. V srpnu jsme probádali pravěký park v Sebnitz a společně se podívali do Krásné Lípy do Domu Českého Švýcarska.

Fotky zde.