Advent v Koťátku

13. prosince 2013

Doba přípravy na vánoce, advent - zeptejte se rodičů s dětmi, jestli tuhle dobu vnímají jako prostor pro tiché rozjímání a radostné očekávání.

Realitou bývají seznamy obsahující, co vše zařídit, uklidit, sehnat. Děti ukazující prstem do výloh či katalogů a říkající toužebně „to chci“.  Zároveň se bytem místo libých melodií linou signály vyťukávané na dveře ne od Mikuláše, ale od sousedů „uklidněte si to vaše dítě, houpe se mi lustr“. Možnost se v adventní době zastavit, dělat věci protože chci a ne musím, a připomenout si tradice, to bylo hlavním motivem při tvorbě prosincového programu Mateřského centra Koťátko. Učili jsme se vázat adventní věnce, pekli a zdobili perníčky. Připomněli jsme si legendu o sv. Mikuláši a při této příležitosti jsme neopomněli podarovat děti malou sladkostí. Tvořili jsme vánoční přání, psali dopisy plné přání, vyráběli jsme vánoční svícínky. Nezapomněli jsme si protáhnout tělo při atletických závodech a při světluškovém průvodu Na kopečku, ale i ducha – to když jsme si povídali o slavení vánoc v jiných zemích.  Betlém, který jsme v centru vyráběli, můžete vidět na výstavě v Loretě až do 2. února.

Mateřské centrum Koťátko je otevřeno všem rodičům, kteří chtějí své rodičovství prožívat aktivně, zejména na mateřské dovolené. Více informací o centru najdete na www.kotatko.sdb.cz  Děkujeme všem, kteří nás podporují. V závěru letošního roku se s MC Koťátko můžete potkat ještě po Živém Betlému, který pořádá Římskokatolická farnost 26. prosince od 15:00 v kostele sv. Bartoloměje v Rumburku. Herecké výkony tentokrát doprovodí zpěvem koled skupina NÁHODOU. V novém roce bude otevřeno opět od 8. ledna. Připravujeme přednášky s dětskou lékařkou, besedy o testech potravin a další. Rádi vás uvidíme.

Lenka Baráková

Článek vyšel v RN

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ PODZIMNÍ DNY

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ PODZIMNÍ DNY

1
Další

Podporují nás